Ківерцівська громада

Волинська область, Луцький район

Звіт про фінансово-господарську діяльність гуманітарного відділу Ківерцівської міської ради за 2020 рік

Дата: 03.03.2021 14:47
Кількість переглядів: 877

 

Звіт про фінансово-господарську діяльність  гуманітарного відділу Ківерцівської міської ради за 2020 рік

 

На території  Ківерцівської об’єднаної територіальної громади у 2020 році працювало 24 освітніх та культурних закладів, які підпорядковуються гуманітарному відділу Ківерцівської міської ради, з яких: 11 закладів загальної середньої освіти, 2 заклади дошкільної освіти, 3 – заклади позашкільної освіти, 7 закладів культури.

Діяльність гуманітарного відділу Ківерцівської міської ради, культурних та навчальних закладів була спрямована на створення умов для рівного доступу до якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти на шляху реформування, надання якісних культурних послуг населенню, зміцнення  матеріально-технічної бази закладів освіти та культури.

   В Україні проводиться децентралізація влади, реформа освіти та культури. Процеси реформування безпосередньо впливають на зміни в навчальному та культурному середовищі. Зокрема, виникає дуже багато проблем, пов’язаних з фінансово-господарською діяльністю закладів, які  потребують швидкого і ефективного їх вирішення.

   У територіальній громаді вжито цілий ряд заходів щодо приведення структури та мережі закладів культури, загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти у відповідність до формульного розподілу освітньої субвенції, соціальними запитами громадян на якісну освіту та якісні культурні послуги. З цією метою розроблено та забезпечено реалізацію загальнодержавних та відповідної міської галузевої цільової програми в галузі освіти, а саме:

  • Програма розвитку освіти Ківерцівської міської ради на 2020 рік .
  • Програма соціально-економічного розвитку Ківерцівської громади на 2020 рік.

Наявні  Програми забезпечують об’єднання  зусиль і ресурсів органів місцевого самоврядування, бюджетні і позабюджетні кошти, дії державних і недержавних установ й організацій, батьківської громадськості щодо підвищення якості навчально-виховного та культурного процесів, зміцнення стану матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, а також закладів культури, забезпечення умов для самореалізації кожної особистості.

На реалізацію Програми розвитку освіти Ківерцівської міської ради на 2020 рік було закладено кошти у розмірі 1 млн.514 тис. 952 грн. з яких на:

- протипожежну безпеку- 110 тис. грн.;

- поточний ремонт системи освітлення спортивних залів-189 тис. грн.;

- придбання та встановлення огорожі у навчальних закладах – 170 тис. грн.;

- гідродинамічне очищення систем опалення – 199тис.952 грн.;

- поточний ремонт коридорів у закладах освіти – 398 тис грн.;

- заробітну плату по цивільно-правових угодах (ремонт коридорів) – 123 тис. грн.;

- впровадження дослідно-експериментальної діяльності  у закладах освіти – 10 тис. грн.;

- підвезення учнів маршрутним транспортом до закладів загальної середньої освіти – 50 тис. грн.;

- підтримка та розвиток обдарованої молоді (конкурси, олімпіади, нагородження, одноразові винагороди учням та вчителям) – 120 тис. грн.;

- оздоровлення дітей пільгових категорій – 100 тис. грн.;

- виготовлення сертифікатів енергоефективності будівель навчальних закладів – 20 тис. грн.;

- придбання засобів технічного навчання – 25 тис. грн.;

       Реалізація Програми соціально-економічного розвитку Ківерцівської громади на 2020 рік передбачала використання коштів на забезпечення діяльності клубних установ та Ківерцівського музею у сумі 110 тис. грн., а саме:

         - придбання музичної апаратури – 75 тис.грн.;

        - виготовлення сертифікату енергоефективності будівель закладів культури – 15 тис. грн.;

        - придбання виставкових стендів для музею – 20 тис. грн.

      Однак у зв’язку з пандемією Covid-19 не було використано кошти на оздоровлення дітей пільгових категорій у розмірі 100 тис. грн., участь учнів в ІІ-ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіадах та конкурсах у розмірі       30 тис. грн. із 120 тис. грн. запланованих , а також не придбано музичну апаратуру для клубних  установ Сокиричівського старостинського округу на суму 75 тис. грн та виставкових стендів для Ківерцівського музею на суму    20 тис. грн.

     Рішенням Ківерцівської міської ради № 10/4 від 30.10.2019 року було створено юридичну особу публічного права гуманітарний відділ Ківерцівської міської ради, який повноцінно запрацював тільки з 15 січня 2020 року. На забезпечення діяльності гуманітарного відділу із структурним підрозділом (фінансово-господарська група) було передбачено 1 млн. 215 тис. 850 грн., з яких використано 935 тис. 850 грн., а саме:

- заробітна плата працівників – 686 тис. 700 грн.;

- придбання комп’ютерної техніки – 229 тис. 150 грн.;

- придбання вантажопасажирського автомобіля – 199 тис. грн.;

- придбання бензину – 81 тис. грн.;

- придбання господарського та канцелярського приладдя – 20 тис. грн

      Слід зазначити, що запроваджені карантинні обмеження по всій Україні призвели до зменшення надходжень до міського бюджету у вигляді податків фізичних та юридичних осіб. Тому, за рішенням Ківерцівської міської ради було повернуто у бюджет громади кошти передбачені на придбання вантажопасажирського автомобіля у розмірі 199 тис. грн. та бензину – 81 тис. грн.

         

Дошкільна освіта

   Сьогодні дошкільна освіта є обов’язковою складовою освіти, яка гармонійно поєднує сімейне та суспільне виховання, спрямована на розвиток особистості дитини, на збагачення знань дошкільнят необхідною якісною інформацією, допомагати їй реалізувати свій природний потенціал, орієнтуватися на загальнолюдські й національні цінності.

Першочергове завдання - створити належні умови для розвитку дошкільнят, від яких у значній мірі залежатимуть успіх і результативність освітньо-виховного процесу у  період становлення дитини як особистості.  

До мережі закладів гуманітарного відділу Ківерцівської міської ради входить  2 дошкільні навчальні заклади та 1 навчально-виховний комплекс (ЗДО с.Сокиричі, с. Муравище, НВК «ЗОШ Іст. с.Словатичі). Дошкільну освіту здобувало 100 дітей віком від 2 до 6 років у 5 групах.

У 2020 році на утримання дошкільних навчальних закладів було передбачено 2 млн.073 тис. 245 грн., з яких: 1 млн. 223 тис. 983 грн. на заробітну плату працівникам ЗДО; 300 тис. 999 грн. – нарахування на оплату праці; 169 тис. 695 грн. - предмети, матеріали, обладнання та інвентар, поточні ремонти; 3 тис. 989 грн. - медикаменти та перев’язувальні матеріали; 55 тис. 499 грн. – продукти харчування; 214 тис. 026 грн. - оплата послуг;      47 тис. грн. - оплата водопостачання та водовідведення, електроенергії, природного газу; 57 тис. 783 грн. - оплата інших енергоносіїв (торфобрикет); 270 грн. - інші поточні видатки (податки).

Для належної роботи закладів дошкільної освіти в умовах пандемії Covid -19 гуманітарним відділом Ківерцівської міської ради було придбано гігієнічні, миючі та дезінфікуючі засоби, інфрачервоні термометри на загальну суму 22 тис 124 грн.

Для виконання вимог протипожежної безпеки у ЗДО с. Муравище закуплено укомплектований пожежний щит вартістю 1 тис. 470 грн., проведено навчання з протипожежної та електробезпеки, охорони праці, технічну діагностику вогнегасників за, що сплачено 5 тис.510 грн.

Для дотриманням санітарного законодавства Ківерцівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області зроблено бактеріологічні лабораторні дослідження води, проведено заходи з дератизації вартістю 8 тис. 867 грн.

Щоб забезпечити управлінську та методичну роботу у закладах дошкільної освіти в с.Сокиричі, було придбані канцелярські товари на суму    2 тис 035 грн., а в  ЗДО с. Муравище- комп’ютер та принтер вартістю 25 тис. 945 грн.

Також, в ЗДО с.Сокиричі було придбано нові дитячі меблі (2 ліжка, 9 шаф 3-х місних для роздягальні,  1 дитяча стінка) вартістю 31 тис. 200 грн. та холодильник за ціною 4 тис. 800 грн.

У жовтні 2020 року завершилися роботи з поточного ремонту підлоги у ЗДО с.Сокиричі, яка прийшла у цілковиту непридатність. Дані роботи передбачали демонтаж старої підлоги, облаштування бетонної основи  та  вкладання  дерев’яної підлоги з лако-фарбувальним покриттям. Придбання дошок коштувало 43 тис.960 грн. Вартість робіт становила 183 тис.635 грн.

Також, встановлено 7 міжкімнатних дверей на загальну суму 36 тис. 973 грн. та виділено кошти на придбання будівельних матеріалі для ремонту стін у розмірі 16 тис 342 грн.

Питанню організації харчування дітей в дошкільних навчальних закладах також приділялася значна увага. Двотижневе меню з 3-х разовим гарячим харчуванням складається згідно з Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах. Вартість денної норми харчування згідно з рішенням Ківерцівської міської ради у 2020 році визначена із розрахунку 30 грн. в день у сільській місцевості, батьківська плата становила 50 % у грошовому еквіваленті 15 грн.,  Як і передбачено діючим законодавством, для дошкільних навчальних закладів харчування організовано на базі власне самих закладів. Загальні видатки на харчування у 2020 році склали 114 тис. 875 грн., з яких 59 тис. 376 грн. становить батьківська плата.

Детальний аналіз потреб дошкільних навчальних закладів, розуміння проблем дошкільної освіти депутатами Ківерцівської міської ради, сприяння виконавчого комітету Ківерцівської міської ради, раціональний поділ вільних залишків дав змогу залучити та використати кошти на ремонтні роботи та зміцнення матеріально-технічної бази в повному обсязі.

  

 

Загальна середня освіта

   Виклики, які постали перед освітою в новоутворених громадах  потребують надважливих зусиль для їх вирішення. У 2020 році основним завданням гуманітарного відділу Ківерцівської міської ради, педагогічних колективів  залишається питання розвитку доступності для громадян якісних освітніх послуг, ресурсного забезпечення та освітніх потреб учнів та їх батьків в умовах децентралізації влади та реформування системи освіти.

  Упродовж останніх років в Ківерцівській громаді спостерігається тенденція до  зменшення учнівського контингенту, особливо у сільській місцевості. Така тенденція призвела до того, що утримання малокомплектних шкіл відбувається за рахунок міських шкіл. Тому, у 2020 році рішенням Ківерцівської міської ради було понижено в ступені школи с.Звози та с.Словатичі, проведено у відповідність штатні розписи навчальних закладів, об’єднано класи паралелі в один клас з наповнюваністю до 30 учнів. Такі заходи дали змогу зменшити фінансове навантаження на Ківерцівську міську раду та локалізувати брак коштів освітньої субвенції на заробітну плату педагогічним працівникам.

 У 2019 – 2020 навчальному році в закладах загальної середньої освіти Ківерцівської міської ради навчалося 3045 учнів, які навчалися у  164 класах, з них 17 – перші класи. Середня наповнюваність класів, в цілому,  після оптимізаційних заходів становила 18 учнів. По міських школах середня наповнюваність класів – 22 учні, в школах сільської місцевості – 10 учнів.

Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти, враховуючи демографічну ситуацію, в громаді забезпечено функціонування 11 навчальних закладів, з них :

  • ЗЗСО І-ІІІ ст. – 11 навчальних закладів, в тому числі Ківерцівська експериментальна школа, НВК «Ківерцівська ЗОШ І ст.- Ківерцівська гімназія», Опорний заклад освіти ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 м. Ківерці;
  • ЗЗСО І-ІІ ст. – 3 навчальні заклади;
  • ЗЗСО І ст.- 2 навчальні заклади, в тому числі НВК «ЗОШ І ст.-ДНЗ       с. Словатичі.

Гуманітарним відділом Ківерцівської міської ради  продовжується планова робота щодо оптимізації мережі навчальних закладів.  Це дасть змогу підвищити якість навчально-виховного процесу, покращити доступ як дошкільнят, так і школярів до якісної освіти. Крім того у 2020 році проведена робота щодо приєднання навчальних закладів Тростянецької територіальної громади до Ківерцівської міської ради.

На утримання загальноосвітніх навчальних закладів Ківерцівської громади у 2020 році було використано 17 млн. 976тис. 896 грн., з яких: витрати на заробітну плату працівникам закладів загальної середньої освіти та навчально-виховних комплексів складали 8 млн. 842 тис. 751 грн.; нарахування на оплату праці – 1 млн. 931 тис. 098 грн.; касові видатки на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, медикаментів склали 1 млн. 531 тис. 265 грн.; витрати на організацію харчування становили 476 тис 909 грн грн.; оплата послуг – 1 млн.806 тис. 113 грн.; видатки на відрядження – 21 тис 728 грн.; оплата теплопостачання – 1 млн. 763 тис. 108 грн.; оплата водопостачання та водовідведення – 63 тис. 866 грн.; оплата електроенергії – 846 тис. 765 грн.; оплата природного газу – 250 тис. 066 грн.; оплата інших енергоносіїв (торфобрикет) -  304 тис. 146  грн.; заходи щодо організації навчання (підвіз дітей до школи, участь у олімпіадах, нагородження переможців олімпіад, екскурсії) – 130 тис. 873 грн.; одяг для дітей сиріт – 3 тис. 200 грн., інші поточні видатки (податки) – 8 тис. 208 грн.

Протягом 2020 року гуманітарним відділом проводилась робота щодо забезпечення закладів загальної середньої освіти та навчально-виховних комплексів матеріально-технічною базою, проводились поточні та капітальні роботи з облаштування приміщень та прилеглої території.

У закладах загальної середньої освіти Ківерцівської територіальної громади в 2020 році функціонувало 9 котелень (крім шкіл з пічним опаленням),  з них: 4 котельні на твердому паливі, 2 котельні на природному газу (НВК «Ківерцівська ЗОШ І ст.- Ківерцівська районна гімназія», ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Ківерці), 1 на електроенергії ( Ківерцівська експериментальна школа), 2 – пічне опалення (ЗЗСО І-ІІ ст. с. Муравище, ЗЗСО І ст. с. Звози), 2 – теплові котельні (ОЗО ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 м.Ківерці, ЗЗСО І-ІІІ  ст. №3 м.Ківерці).

В ході підготовки до роботи в зимовий період проведено ремонт котелень, реконструкції теплотрас, заміну старих котлів на нові, промито системи опалення  на загальну суму 487 тис. 705  грн. Зокрема, придбано та встановлено котел з димососом у ЗЗСО І-ІІ ст. с. Сокиричі, що в сумі коштувало  161 тис. 640 грн.; проведено ремонт та гідрохімічну очистку системи опалення і теплотраси у ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Суськ, вартість робіт склала   - 279 тис. 696 грн. Також було виділено кошти з місцевого бюджету у сумі   46 тис. 369 грн. на повірку манометрів та  газосигналізаторів, технічне обслуговування газопроводів, часткові поточні ремонти систем опалення, які проводились протягом 2020 року у навчальних закладах громади.

Важливим завдання роботи гуманітарного відділу є планування та виготовлення проектно-кошторисних документів на об’єкти, що потребують першочергового поточного або капітального ремонту та проведення експертиз. У минулому році було виготовлено проектно-кошторисні документи на встановлення пожежної сигналізації, блискавкозахисту та обробки дерев’яних конструкцій на всі навчальні заклади громади, а також технічної документації та технічного звіту про стан будівельних конструкцій  на загальну вартість -  146 тис. 104 грн.   

На виконання  вимог Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області та Ківерцівського РВ УДСНС України у Волинській області  в закладах загальної середньої освіти було проведено роботи з протипожежної безпеки на суму 190 тис. 510 грн., а саме:  у ЗЗСО І-ІІ ступеня с. Муравище оброблено дерев’яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності будівлі школи головного корпусу та корпусу молодших класів, обладнано системами протипожежного та блискавкозахисту  відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту»,  які коштували       175 тис.103 грн.; проведено навчання з протипожежної безпеки відповідальних осіб, яке вартувало 7 тис. 735 грн.; проведено технічну діагностику вогнегасників на суму 7 тис. 672 грн.

Протягом 2020 року було проведено навчання відповідальних осіб за охорону праці та електробезпеку у навчальних закладах, вартість навчання становила 18 тис. 765 грн. Крім того, в навчальних закладах Ківерцівської громади в цілях безпеки було проведено повірку електролічильників та засобів вимірювальної техніки, перевірку трьох фазних лічильників,  що коштувало 10 тис. 780 грн.

Для покращення енергозбереження було придбано та встановлено теплозберігаючі металопластикові вікна та двері у ЗЗСО І-ІІІ ст. №3               м. Ківерці, загальна вартість яких склала 46 тис. 678 грн.

З метою покращення освітлення та економії електроенергії в спортивних залах закладів загальної середньої освіти с. Сокиричі, Суськ, Ківерцівській гімназії, було замінено застарілі лампи освітлення на сучасні енергозберігаючі, які разом з роботами по облаштуванню та технічним наглядом коштували 191 тис. 804 грн. Придбано нові енергозберігаючі світильники у коридори ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 м. Ківерці вартістю 14 тис. 450 грн. Також, відремонтовано електромережу до будівлі з майстернею у ОЗО ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 м. Ківерці на загальну вартість 7 тис. 902 грн.

Для протидії поширенню коронавірусної інфекції у навчальних закладах Ківерцівською міською радою було виділено кошти у сумі 264 тис. 591 грн. з яких: 102 тис. 297 грн. – придбання дезінфікуючих засобів для вбиралень та твердих поверхонь; 70 тис 509 грн. – дезінфікуючі засоби для рук; 11 тис. 380 грн. – миючі засоби; 20 тис. 900 грн. – придбання інфрачервоних термометрів; 59 тис. 505 грн. – проведення лабораторних та бактеріологічних досліджень, дератизації. Крім того, державою, було надано субвенцію у розмірі 410 тис. 200 грн. на придбання дезінфікуючих засобів для профілактики Covid-19.

Одним із першочергових завдань, яке стояло перед гуманітарним відділом Ківерцівської міської , стало  забезпечення підвезення учнів та вчителів шкільними автобусами до місця навчання і роботи.  Слід зазначити, що у 2020 році, учні та вчителі підвозилися до навчальних закладів трьома шкільними автобусами на технічне обслуговування яких затрачено 15 тис. 232 грн., придбано пальне та автозапчастини (шини) на загальну суму 320 тис. 418 грн., оплачена стоянка та страхові поліси на загальну вартість у 27 тис. 784 грн.

У літній період проводились поточні ремонти приміщень, прилеглих територій навчальних закладів. Для придбання господарчих та будівельних матеріалів було використано  344 тис. 571 грн.  

Під час канікул  було проведено роботи по облаштуванню натяжної стелі в центральному коридорі ЗЗСО І-ІІІ ст. с.Суськ та ЗЗСО І-ІІІ ст. №3      м. Ківерці на загальну суму 59 тис. 725 грн., а в  ЗЗСО І-ІІ ст. с. Муравище встановлено металевий паркан та ворота вартістю 164 тис. 550 грн

На виконання плану Ківерцівської міської ради про проведення  поточних ремонтів у  закладах загальної середньої освіти та вимоги Ківерцівського районного відділу Управління ДСНС України у Волинській області щодо дотримання протипожежних заходів, по всіх школах громади було демонтовано облицювальну вагонку на шляхах евакуації. Для проведення поточного ремонту коридорів, Ківерцівською міською радою, було виділено 500 тис. 997 грн., з яких : 198 тис. 890 грн. – ЗЗСО І-ІІІ ст. №3    м. Ківерці; 101 тис. 995 грн. – Ківерцівська гімназія; 199 тис. 997 грн. – ОЗО ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 м. Ківерці.

У 2020 році значно оновлено матеріально-технічну базу навчальних закладів Ківерцівської громади. Зокрема,  закуплено учнівську  дошку у ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Суськ вартістю 4 тис. 556 грн.; придбано інтерактивну дошку та проектор для потреб учнів ЗЗСО І-ІІ ст. с. Сокиричі загальною вартістю    30 тис. 952 грн.; на всі навчальні заклади закуплено класні журнали, бланки, крейда на загальну суму  66 тис. 240 грн.

Протягом звітного року використано кошти державної субвенції на придбання шкільних меблів у класи Нової української школи у розмірі 318 тис. 377 грн.. а саме: шкільні комплекти (парта одномісна та стілець) – 149 тис. 760 грн.; шкільні меблі (столи, стільці, стінки дитячі) – 145 грн. 877 грн.; столи учнівські – 22 тис. 740 грн. Крім того Ківерцівською міською радою було виділено кошти на спів фінансування закупівлі шкільних меблів у розмірі 57 тис. 648 грн.

За кошти освітньої субвенції придбано та встановлено навчальне, лабораторно-демонстраційне  обладнання у кабінети фізики ОЗО ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 м. Ківерці, вартість якого становила 621 тис.789 грн.

У вересні 2020 року за кошти державної субвенції на Нову українську школу закуплено  мультимедійне та комп’ютерне обладнання вартістю 249 тис. 822 грн., з яких: ноутбуки – 49 тис. 989 грн.; документ-камери – 49 тис. 992 грн.; ламінатори – 49 тис. 875 грн.; принтери струменеві – 49 тис. 986 грн.; проектори – 49 тис. 980 грн.  Також придбано дидактичні матеріали для учнів 1 – х класів (магнітні календарі, магнітні конструктори, учнівські мікроскопи, настільні розвиваючі ігри, фліпчарти маркерні, лялькові театри, набори лічильні) на загальну суму 229 тис 444 грн., з яких   30 тис. грн.- кошти Ківерцівської міської ради.

Для покращення якості організації харчування у закладах загальної середньої освіти м.Ківерці, гуманітарним відділом Ківерцівської міської ради  за державні кошти та кошти громади, було придбано технологічне обладнання для шкільних харчоблоків (холодильники, електричні плити, тістоміси, ваги, м’ясорубки та інше) на загальну суму 1 млн. 027 тис. 935 грн., з яких 120 тис. 067 грн. кошти Ківерцівської територіальної громади.

Одним із важливих питань навчально-виховного процесу є організація безоплатного перевезення учнів і педагогічних працівників у сільській місцевості. З цією метою подано заявку до управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації на придбання шкільного автобуса вартістю 1 млн. 870 тис. грн. на умовах спів фінансування з бюджету громади у розмірі 600 тис. грн. 

У Ківерцівській територіальній громаді було   організовано харчування в закладах загальної середньої освіти та навчально-виховних комплексах як за кошти громади, так і за батьківські. У 2020 році з місцевого бюджету на харчування учнів 1-4 класів пільгових категорій (діти учасників АТО, діти з малозабезпечених сімей, діти – сироти, діти тимчасово переміщені з окупованих територій) було виділено 476 тис. 909 грн.  Вартість порції вартувала 20 грн. Слід зазначити, що послуги по організації харчування у закладах освіти ( крім ОЗО ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 м. Ківерці) надавав підприємець і вартість порції становила до 20 грн. для учнів 5-11 класів. Таким чином Ківерцівська громада вивільнила кошти на потреби громади, які мали би бути спрямовані на заробітну плату кухарам в розмірі понад 1 000 000 грн. так , як виплата заробітної плати належала до обов’язків  підприємця.

 

Позашкільна освіта

У часи освітньої реформи вдалося зберегти потужну систему позашкільної освіти з великим спектром напрямків діяльності, творчими педагогічними колективами, які функціонують у Ківерцівській територіальній громаді, зокрема у місті Ківерці. Так позашкілля в Ківерцівській громаді зазнало деяких трансформацій. Зокрема, було об’єднано в один заклад «Ківерцівський центр позашкільної освіти» три заклади: Центр дитячо-юнацької творчості, Ківерцівський еколого-натуралістичний центр, Станція юних туристів. Слід зазначити, що всі напрямки гурткової діяльності збережені. Тому навіть при дефіциті фінансуванні у громаді робиться все можливе, щоб мережа позашкільних навчальних закладів працювала ефективно, надавалися послуги для набуття, поглиблення та розширення компетентностей  дітей та юнацтва, задоволення та розвиток їхніх потреб, інтересів та здібностей у вільний від навчання час. У 2020 році в системі освіти функціонували 3 позашкільних навчальних закладів – це ЦДТ, ДЮСШ, Ківерцівська музична школа, які відвідували понад 1200 вихованців у 92 групах (класах). Позашкільні заклади утримуються за коштів ківерцівської територіальної громади.

На потреби та належну навчально-виховну, навчально-тренувальну та господарську роботу позашкільних навчальних закладів було виділено з бюджету громади 10 млн. 061 тис. 228 грн., з яких:  на заробітну плату 7 млн. 650 тис. 943 грн.; на нарахування на оплату праці 1 млн. 690 тис. 195 грн.; придбання матеріалів, обладнання та інвентар – 206 тис. 886 грн.; оплата послуг – 24 тис. 190 грн.; видатки на відрядження – 6 тис. 267 грн.; оплата теплопостачання 152 тис. грн.; оплата електроенергії – 68 тис. 100 грн.; оплата природного газу – 34 тис. 698 грн.; оплата води та водовідведення – 10 тис. 695 грн.; оплата інших енергоносіїв (торфобрикет) – 77 тис. 383 грн.; проведення заходів – 139 тис. 869 грн.

Для зміцнення матеріально технічної бази позашкільних навчальних закладів було закуплено за кошти Ківерцівської міської ради спортивний інвентар та туристичне спорядження, в ДЮСШ та Центр позашкілля, на загальну суму  - 36 тис. 734 грн.  За кошти міського бюджету у розмірі          50 тис. 100 грн. закуплено господарчі та будівельні матеріали для проведення поточних ремонтів, а також проведено ремонт музичних інструментів на        2 тис. грн. Для потреб ДЮСШ (косіння стадіону «Колос») придбано бензин А-95 на суму 6 тис. 462 грн.

На придбання дезінфікуючих засобів, респіраторів,  проведення лабораторних бактеріологічних досліджень для профілактики Covid-19 було використано кошти у розмірі 7 тис. 902 грн.

У всіх позашкільних навчальних закладах протягом 2020 року проведено навчання з охорони праці та техніки безпеки, яке вартувало 6 тис. 331 грн.

У весняно-літній період в Центрі позашкілля встановлено вхідні пластикові двері вартістю 14 тис. 214 грн., відновлено роботу водовідливної системи у Ківерцівській музичній школі, на що витрачено  28 тис. 754 грн. Силами працівників Ківерцівської ДЮСШ було проведено поточний ремонт коридору,  роздягалень та тренерськиих кімнат, на який гуманітарним відділом Ківерцівської міської ради виділено будівельні матеріали, закуплені ще у 2019 році.

 

Культура

Культура є тією складовою суспільного життя, яка може об’єднати та згуртувати жителів громади, стимулювати інвестиції в розвиток, виступити дієвим інструментом розбудови та економічного зростання Ківерцівської територіальної громади. В умовах реформи децентралізації головним завданням громади є  забезпечення рівного доступу всіх мешканців до якісного культурного продукту.

У 2020 році на території Ківерцівської територіальної громади функціонували: Ківерцівський музей, Ківерцівський будинок культури імені  М. П. Ковальова, клуби у селах Суськ, Бодячів, Муравище, Словатичі, Сокиричі.

На належне утримання та функціонування закладів культури Ківерцівською міською радою було виділено та затрачено кошти у сумі 3 млн. 728 тис. 400 грн., з яких: заробітна плату працівникам – 2 млн. 693 тис. .071 грн.; нарахування на заробітну плату- 588 тис. 890 грн.; придбання матеріалів, обладнання інвентарю – 14 тис. 998 грн.; оплата послуг – 64 тис. 615 грн.; оплата за воду та водовідведення – 4 тис. 408 грн.; постачання електроенергії – 99 тис. 100 грн.; постачання природного газу – 263 тис. 320 грн.

Для профілактики Covid-19 у заклади культури було закуплено засоби дезінфекції  на суму 3 тис. 091 грн. Протягом звітного року проведено навчання персоналу з охорони праці та техніки безпеки, яке коштувало 1 тис. 987 грн. Перед початком опалювального сезону проведено  технічне обслуговування газового обладнання та газопроводу Ківерцівського будинку культури та Ківерцівського музею, проведено повірку лічильників на загальну вартість – 26 тис. 781 грн. Забезпечено заклади культури канцелярськими товарами на 6 тис. 394 грн.

Будинком культури імені М.П. Ковальова, за кошти зі спец. рахунку  (зароблені власні кошти за надання культурних послуг)закуплено світлодіодні прожектори для декоративного освітлення сцени вартістю 173 тис. 366 грн.

Гуманітарний відділ Ківерцівської міської ради планує у 2021 році провести роботу: завершити ремонт коридорів ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 м. Ківерці, ОЗО ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 м. Ківерці; ремонт покрівлі та фасаду приміщення  ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Суськ; встановлення енергозберігаючих вікон у ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 та №3 м. Ківерці, ОЗО ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 м. Ківерці; капітально відремонтувати спортивний зал Ківерцівської гімназії; провести поточні та капітальні ремонтні роботи по всіх навчальних закладах Ківерцівської територіальної громади.

Реалізація планів залежить від виконання бюджету громади, вільних лишок освітньої субвенції, співпраці гуманітарного відділу з виконавчим комітетом Ківерцівської міської ради, депутатським корпусом міської ради.

Надіємось на подальшу підтримку галузі освіти і обіцяємо раціонально та економно використовувати кошти громади.

  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь