Міжнародна співпраця
Вступ Польщі в Європейський союз ставить нові акценти в транскордонній співпраці між Україною і Республікою Польща.
Стратегічним напрямком розвитку нашої держави є вступ України до цього об'єднання. І хоча говорити про конкретні терміни не доводиться, бо для цього потрібно зробити ще немало, але те, що цей шлях є безальтернативним, нині ні в кого не викликає сумнівів.
ЄС вкладає значні кошти в розвиток прикордонних територій членів ЄС, адже Європа надзвичайно зацікавлена мати дружні відносини з країнами-сусідами і водночас розвивати прикордонні регіони.
Розвиток території здійснюється через дотаційні проєкти та програми, які фінансуються з бюджету ЄС. Вони спрямовані на розвиток недержавного сектора і місцевого самоврядування, адже в Європи є чітке переконання - міцне місцеве самоврядування - міцна держава.
Безперечно, розвиток громадянського суспільства в Польщі є на порядок вищим, тому і політична система працює ефективніше, отож до цього необхідно прагнути і нам, українцям.
Звичайно, є й низка невирішених проблем в економічній сфері, досить часто виникають суперечки відносно нерівномірного розподілу коштів на розвиток територій, адже ЄС об'єднує велику кількість держав з різним рівнем економічного розвитку, різноманітністю культури, історії, політичних систем.
Інтеграційні процеси в світі пов'язані з глобалізацією і набирають динамічного розвитку. Наша область після вступу Польщі до Євросоюзу стала прикордонною. Тому спільність кордонів, спорідненість культур є ще актуальнішим щодо розвитку сусідніх регіонів.
Впевнені кроки в цьому перспективному напрямку робить і наше місто. Ківерцівська міська рада брала участь у багатьох спільних міжнародних нарадах-семінарах і в Польщі, і на Волині.