Відділення соціальної допомоги вдома
Завідувачка відділенням: Райчук Олена Анатоліївна
Відділення соціальної допомоги вдома комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Ківерцівської міської ради» створено для надання соціальних послуг за місцем проживання/перебування не менше як 50 особам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою або повною втратою рухової активності, пам’яті та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг у домашніх умовах, а саме особам:
- похилого віку, у тому числі з когнітивними розладами;
- з інвалідністю, у тому числі з психічними та поведінковими розладами (крім осіб, які страждають на психічні розлади і вчинили суспільно небезпечні діяння та отримують амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку за рішенням суду), крім осіб з інвалідністю унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування, відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатностіˮ;
- з невиліковними хворобами, хворобами, що потребують тривалого лікування (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як на чотири місяці) (далі – хворі);
Відділення соціальної допомоги вдома надає відповідно до Державного стандарту соціальну послугу догляду вдома (Наказ Міністерства соціальної політики України 13.11.2013 № 760.)
В обсягах, визначених державним стандартом, послуга безоплатно надається:
- особам з інвалідністю I групи;
- громадянам похилого віку, особам з інвалідністю II-III груп, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;
- хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як на чотири місяці), середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.
Громадяни похилого віку, особи з інвалідністю II-III груп, хворі, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткових мінімуми, але не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, отримують соціальну послугу догляду вдома в обсягах, визначених державним стандартом, із установленням диференційованої плати відповідно до законодавства.
Соціальна послуга понад обсяги, визначені державними стандартом, та громадянам похилого віку, особам з інвалідністю II-III груп, хворим, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткових мінімуми для непрацездатних осіб, надається за рахунок отримувача (за плату) відповідно до затверджених тарифів.
Ківерцівська міська рада має право приймати рішення про надання за рахунок власних бюджетних коштів інших соціальних послуг та / або про надання послуг іншим категоріям осіб. Для цього вона приймає рішення (розпорядження) про перелік послуг, що надаються за рахунок бюджетних коштів, та / або про звільнення від плати за надання соціальних послуг окремих категорій осіб (в окремих випадках рішення про звільнення особи) від плати за соціальні послуги.
Право на позачергове надання соціальних послуг відділенням соціальної допомоги вдома мають одинокі ветерани війни, особи, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захистуˮ, жертви нацистських переслідувань, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1, 2 і 3 категорії, особи, депортовані за національною ознакою.
Кількість осіб, яких повинен обслуговувати соціальний робітник, обсяг їхньої роботи визначає завідувач відділення соціальної допомоги вдома з урахуванням стану здоров’я отримувача соціальної послуги, його віку, рівня рухової активності, здатності до самообслуговування, місця та умов проживання, наявності транспортного сполучення, інших факторів, що можуть вплинути на якість надання соціальних послуг (один соціальний робітник обслуговує шістьох осіб/осіб з інвалідністю у сільській (приміській) місцевості, інших місцевостях, що не мають транспортного сполучення, у приватному або державному секторі без комунальних зручностей і десять осіб/осіб з інвалідністю у містах з комунальними зручностями; один соціальний робітник обслуговує двох непрацездатних осіб, яким установлена V група рухової активності і які потребують паліативної допомоги.
Середнє навантаження на соціального робітника в Центрі: місто – 11 чол., села – 8 чол.
Відділення соціальної допомоги вдома згідно з умовами договору, затвердженим графіком роботи та індивідуальним планом надання соціальної послуги догляду вдома надає соціальну послугу догляду вдома постійно:
- особам III групи рухової активності – 1–2 рази на тиждень (за необхідності),
- особам ІV групи рухової активності, дітям з інвалідністю – 2–3 рази на тиждень;
- особам V групи рухової активності, дітям, які потребують паліативної допомоги, – 5 разів на тиждень;
періодично –2–4 рази на місяць, організовує надання передбачених договором послуг, контролює їх якість, визначає додаткові потреби, вживає заходів щодо їх задоволення.
На кожну особу, яку обслуговує виключно відділення соціальної допомоги вдома, ведеться особова справа, в якій міститься:
- Заява громадянина про надання соціальних послуг.
- Рішення про надання соціальних послуг.
- Довідка про склад сім'ї, або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб.
- Медичний висновок про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі.
- Інформація з Державного реєстру речових прав, отримана посадовою особою шляхом безпосереднього доступу до цього Реєстру.
- Акт оцінювання індивідуальних потреб отримувача соціальних послуг (висновок).
- Копія рішення (розпорядження) голови Ківерцівської міської ради про звільнення від плати.
- Копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності).
- Копія паспорта.
- Копія ідентифікаційного коду.
- Копія пенсійного посвідчення.
- Копія документів, що засвідчують категорію.
- Копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб).
- Наказ про здійснення (припинення) надання соціальних послуг.
- Шкала оцінки можливості виконання елементарних та складних дій.
- Індивідуальний план надання соціальної послуги.
- Один примірник договору, укладеного особою і Центром надання соціальних послуг.
- Інші.
Протипоказання для прийняття на обслуговування (надання соціальних послуг).
Медичними протипоказаннями для надання соціальних послуг громадянам є наявність у них інфекційних захворювань, залежності від психоактивних речовин, алкоголю, психічних захворювань, що потребують перебування на спеціальному диспансерному обліку.
Припинення надання соціальних послуг.
1) поліпшення стану здоров'я, виходу із складних життєвих обставин, в результаті чого громадянин втрачає потребу в наданні соціальних послуг.
2) виявлення у громадянина, якого безоплатно обслуговує Центр осіб, з якими укладено договір довічного утримання (догляду).
3) направлення громадянина до будинку-інтернату для громадян похилого віку, пансіонату, психоневрологічного інтернату, надання громадянину соціальної послуги з догляду вдома в будинку для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів, інших закладах постійного проживання.
4) зміни місця проживання/перебування (за межами територіальної громади, на яку поширюються повноваження Центру).
5) грубого, принизливого ставлення громадянина до соціальних робітників та інших працівників Центру.
6) порушення громадського порядку (сварки, бійки тощо).
7) систематичного перебування в стані алкогольного, наркотичного сп'яніння.
8) виявлення медичних протипоказань для надання соціальних послуг Центром.
9) надання громадянинові соціальних послуг фізичною особою, якій призначено щомісячну компенсаційну виплату, допомогу на догляд в установленому законодавством порядку.
10) надання громадянином соціальних послуг іншій особі та отримання ним щомісячної компенсаційної виплати, допомоги на догляд в установленому законодавством порядку.
11) відмови отримувача соціальних послуг або його законного представника від надання соціальних послуг.
12) невиконання громадянином без поважних причин вимог щодо отримання соціальної послуги з догляду вдома після письмового попередження про припинення чи обмеження її надання або після обмеження надання такої послуги.
13) припинення діяльності Центру. В такому разі Ківерцівська міська рада вживає заходів до забезпечення надання соціальних послуг особам, які їх отримували в Центрі (розглядає питання щодо можливості надання соціальних послуг громадськими організаціями, фізичною особою, якій призначається щомісячна компенсаційна виплата відповідно до законодавства, тощо).
У разі смерті громадянина надання соціальних послуг також припиняється на підставі доповідної записки соціального робітника та копії свідоцтва про смерть.