Відділення соціальної роботи

Завідувач відділення: Ірина Голуб

Відділення соціальної роботи Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Ківерцівської міської ради» створено для проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми, молоддю, та особами які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Відділення соціальної роботи утворюється, реорганізується та ліквідується рішенням Ківерцівської міської ради.

Відділення соціальної роботи очолює завідувач, який призначається на посаду і звільняється з посади директором Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Ківерцівської міської ради» (далі – Центр).

Завідувач відділення соціальної роботи:

 • здійснює керівництво діяльністю відділенням соціальної роботи, несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань.
 • підзвітний та  підконтрольний у своїй роботі директору Центра.

Відділення соціальної роботи  у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, рішеннями Ківерцівської міської ради та її виконавчого комітету, іншими нормативно-правовими актами, а також цим Положенням.

Основними принципами діяльності відділення соціальної роботи є: законність, соціальна справедливість, доступність та відкритість, конфіденційність та відповідальність за дотримання етичних і правових норм, додержання і захист прав людини, адресність та індивідуальний підхід, добровільність вибору в отриманні чи відмові від отримання соціальних послуг, комплексність та системність під час надання соціальних послуг, дотримання державних стандартів і нормативів соціальних послуг, максимальна ефективність використання бюджетних та позабюджетних коштів.

 

Основними завданнями відділення соціальної роботи є:

 • Проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей, молоді та інших осіб.
 • Виявлення сімей/осіб які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.
 • Здійснення соціального супроводу сімей/осіб які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки їхніх потреб у таких послугах.
 • Організація здійснення наставництва над дитиною, яка проживає у закладах для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей.
 • Забезпечення взаємодії із структурними підрозділами Ківерцівської міської ради, підприємствами, установами та організаціями, а також залучення потенціалу територіальної громади до проведення соціальної роботи із сім’ями, дітьми, молоддю та іншими особами.

Відділ соціальної  роботи відповідно до покладених на нього завдань:

1) здійснює заходи щодо:

 • виявлення та обліку осіб/сімей які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;
 • контролю у межах повноважень за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини;
 • соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з числа випускників інтернатних закладів з метою підготовки до самостійного життя, організації здійснення наставництва;
 • соціального супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу, а також соціального супроводу дітей, які перебувають під опікою, піклуванням, за поданням служби у справах дітей;
 • інформування населення про соціальні послуги, які надаються відповідно до законодавства;

2) проводить оцінку потреб сімей, дітей, та осіб які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, визначає соціальні послуги та методи соціальної роботи, забезпечує психологічну підтримку;

3) надає особам/ сім’ям які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, в тому числі особам/сім’ям учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщеним, соціальні послуги з:

 • соціального супроводу;
 • консультування;
 • соціальної профілактики.

4) забезпечує соціальний патронаж молодих осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк, а також звільнених від подальшого відбування зазначених видів покарань на підставах, передбачених законом, за повідомленням установ виконання покарань.

5) складає план реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

6) впроваджує новітні соціальні технології, спрямовані на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин (у тому числі щодо патронату над дитиною);

7) узагальнює статистичні дані та готує інформаційно-аналітичні матеріали стосовно проведеної соціальної роботи.

8) співпрацює з структурними підрозділами міської ради, навчальними закладами, закладами охорони здоров’я, територіальними структурними підрозділами Національної поліції.

Проводить оцінку потреб особи, сім’ї, дитини,обстеження матеріально-побутових умов за згодою сім’ї, визначає планування та методи соціальної роботи.

Забезпечує надання необхідних соціальних послуг особам, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми.

Інформує населення про форми сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Надає юридичну, психологічну та соціальну допомогу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа, а також їх біологічним батькам, опікунам, піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям та усиновлювачам.

Інформує осіб/ сімей про можливість отримання інших видів соціальної допомоги і послуг.

Проводить у сім’ях, серед дітей та молоді за місцем проживання інформаційно-просвітницьку роботу, спрямовану на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом розповсюдження соціальної реклами і проведення консультацій.

Впроваджує нові соціальні технології, спрямовані на виявлення отримувачів соціальних послуг на ранніх стадіях життєвих проблем; формує навички відповідального батьківства, здійснює профілактику соціального сирітства.

Дотримується державних стандартів і нормативів під час проведення соціальної роботи з сім’ями/особами, які перебувають у складних життєвих обставинах.

На кожну сім’ю/ особу, яка перебуває під соціальним супроводом та/або супроводженням ведеться особова справа, яка містить документи згідно Державних стандартів на підставі індивідуального плану.

Забезпечує захист персональних даних сімей/осіб які перебувають у складних життєвих обставинах, відповідно до Закону України “Про захист персональних даних.

Організовує розроблення і здійснення на громади  заходів, спрямованих на поліпшення становища сімей/ осіб, їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку.

Розвиток системи надання соціальних послуг підвищить рівень задоволення потреб вразливих категорій населення. Запровадження ефективної системи моніторингу та контролю за якістю надання соціальних послуг, вивчення потреб мешканців громади забезпечить зростання соціальної активності та відповідальності населення, дасть змогу забезпечити широкий доступ потребуючих до якісних та ефективних соціальних послуг.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних