Символіка громади
Рішенням Ківерцівської міської ради сьомого скликання від 20.05.2020 року №17/2 затверджена офіційна символіка Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади
Додаток 1
до рішення міської ради № 17/2
від 20.05.2020 року
Ескіз Герба Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади
Додаток 2
до рішення міської ради № 17/2
від 20.05.2020 року
Ескіз Прапора Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади
Додаток 3
до рішення міської ради № 17/2
від 20.05.2020 року
ПОЛОЖЕННЯ
про зміст, опис герба і прапора та порядок використання офіційної символіки Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади
1.1. Дане положення розроблено у відповідності до статті 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з урахуванням геральдичних, історичних, культурних, соціально-економічних та інших місцевих особливостей і традицій, визначає зміст, опис та порядок використання герба і прапора Ківерцівської міськоїї об’єднаної територіальної громади.
2. ЗМІСТ І ОПИС СИМВОЛІКИ
2.1. Герб Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади.
Герб Ківерцівської громади являє собою заокруглений донизу щит, який вертикально розділено (розтято), утворюючи при цьому червоне та зелене поля. В верхній частині щит горизонтально перетинає золота декоративна смуга у вигляді кладки паркету. Нижче - з правого боку на зеленому тлі золота гілка дуба з жолудями, яка обрамлює срібний потяг на лівому (геральдичному) червоному полі. В основі (знизу) щит горизонтально перетинає срібний стилізований профіль залізнично-дорожнього полотна.
Герб вписаний у декоративний картуш та доповнений внизу колосками пшениці (сільськогосподарський рід занять жителів громади) . Картуш увінчує "міська" срібна корона, що додатково підкреслює статус адміністративного центру Ківерцівської громади. Для декоративного вжитку герб може бути доповнений девізною стрічкою з назвою адміністративно-територіального об'єднання.
Декоративна золота смуга у вигляді кладки паркету означає розвинуту деревообробну галузь.
Срібний потяг (локомотив) та срібний профіль залізнично-дорожного полотна указує на те, що містечко Ківерці виникло та розвинулося завдяки будівництву залізниці. Також цей символ може сприйматись як символ руху, подовження, прогресу.
Зубчастий профіль зеленого кольору сприймається як силует лісу, додатково підкреслює природний ландшафт Ківерцівської громади.
2.2. Прапор Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади –квадратне полотнище горизонтально розділене (зубчасто) посередині, утворюючи зверху червоне, внизу зелені поля. У червоному полі білий рівнорамений хрест (символ Волинського краю), що торкається кінцями країв прапора так званий фіксований.
У нижньому зубчастому зеленому полі проглядається контур лісу, та горизонтально розташований стилізований жовтий дубовий листок (закомпонований під давньоволинський декоративний стиль).
2.3. Кольорове вирішення:
Червоний колір - символ любові та мужності.
Зелений колір, колір лісу
Жовтий колір (в геральдиці золотий) - могутність та багатство, благополуччя.
Білий колір (в геральдиці срібний) - чистота, надія.
Кольорова червоно-біла гамма віддзеркалює кольори Волинського краю, що додатково підкреслює географічне розташування Ківерцівської громади.
3. ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ СИМВОЛІКИ
3.1. Герб та Прапор Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади після їх затвердження на сесії міської ради набувають легітимності.
3.2. Описи та еталонні зображення Герба і Прапора Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади зберігаються у Ківерцівській міській раді.
3.3. Репродукування та тиражування символів здійснюється у вигляді кольорового, чорно-білого, графічного а також об’ємного зображення довільного розміру (але з дотриманням пропорцій) у довільній техніці виконання та з різноманітних матеріалів.
3.4. Зображення Герба Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади може розміщуватися:
- на будинку міської ради;
- в залі, де проводяться сесії міської ради;
- у службових кабінетах міського голови та в.о. старости;
- на офіційних виданнях міської ради;
- на покажчиках меж громади при в’їзді на її територію;
- в підприємствах, установах, організаціях, що розташовані на території Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади, громадських місцях.
3.5. Допускається використання Герба Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади:
- при оформленні території громади на честь свят, при проведенні спортивних, культурних та інших масових заходів;
- на грамотах, запрошеннях, посвідченнях та інших офіційних документах, що видаються владою громади;
- у краєзнавчих, наукових, науково-популярних виданнях;
- на офіційних паперах, що випускається владою;
- в експозиціях музеїв та виставок;
- на сувенірах, пам’ятних медалях, значках, що виготовляються на замовлення міської ради;
- на почесних грамотах, вітальних листах.
3.6. Прапор Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади може підніматися або встановлюватися:
- на будівлі, де працює міська рада та на будівлі, де працюють в.о. старости;
- в залі, де проводяться сесії міської ради;
- у службових кабінетах міського голови та в.о. старости;
3.7. Допускається використання Прапора Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади:
- при оформленні території громади на честь свят, при проведенні спортивних, культурних та інших масових заходів;
- на грамотах, запрошеннях, посвідченнях та інших офіційних документах, що видаються владою громади;
- в краєзнавчих, наукових, науково-популярних виданнях;
- в експозиціях музеїв та виставок;
- на сувенірах, пам’ятних медалях, що виготовляються на замовлення міської ради, або уповноваженого нею органу.
3.8. За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного прапорів України, області, району та прапора Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади, останній не може перевищувати за розмірами Державний прапор України, прапори області, району і розміщується справа від них (з боку глядача).
У випадку одночасного підняття прапора Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади та прапора організації, фірми, установи (якщо вони розташовані поруч) прапор організації повинен не перевищувати розміри прапора громади і розташовуватися справа від нього (з боку глядача).
Прапор територіальної громади може застосовуватися як звичайний прапор (з вертикальним кріпленням до древка), з додатковим горизонтальним кріпленням (у стаціонарних умовах – в сесійному залі чи кабінеті міського голови) або як хоругви (тільки з горизонтальним кріпленням).
3.9. Інші випадки використання Герба і Прапора Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади визначаються лише за рішенням міської ради.
Виключене право на використання герба та прапора належить Ківерцівській міській раді.
3.10.Використання офіційних символів Ківерцівської міської об'єднаної територіальної громади у комерційній діяльності проводиться лише з дозволу Ківерцівської міської ради або уповноваженого нею органу на визначених умовах.
Ківерцівська міська рада має право вимагати припинення несанкціонованого користування символами Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади і відшкодування заподіяної цим шкоди у порядку, встановленому чинним законодавством.
У разі порушення юридичними та фізичними особами цього Положення вони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
3.11. Контроль за додержанням порядку використання символіки Ківерцівської міської об’єднаної територіальної громади встановленого цим Положенням, здійснюється виконавчим комітетом Ківерцівської міської ради.
Секретар міської ради О. Баранович