Переваги створення ОСББ
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, або ОСББ — це неприбуткова юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для спільного користування, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією, а також для юридичного оформлення їхніх майнових прав на будинок та прибудинкову територію.
ОСББ має можливість вибирати постачальників послуг, має змогу відмовитись від оплати неякісних послуг. Це призводить до того, що в результаті можна зменшити тарифи і значно підвищити якість обслуговування.
Прозорість видатків. Члени ОСББ мають право вимагати і отримати звіт у голови об'єднання – куди направляють кошти, які роботи зроблені, скільки це коштувало і т.д. Якщо ж є підстави підозрювати, що голова правління ОСББ використав кошти неправильно (або вкрав їх), його можна звільнити.
В рамках ОСББ своєчасне проведення необхідних ремонтних робіт стає реальністю. Мешканці самі визначають першочерговість ремонтів, а керівництво ОСББ завжди швидше реагує на проблеми в будинку, ніж це відбувалося б при обслуговуванні в ЖЕКу.
ОСББ має право здавати в оренду нежитлові приміщення, а отримані кошти направляти на утримання будинку.
Оскільки ОСББ, за визначенням, неприбуткова організація, вона звільнена від ПДВ і податку на прибуток. Це позитивно відображається на платіжному балансі будинку в цілому, і на видатках кожного мешканця.
ОСББ не витрачає кошти на утримання великого штату співробітників, техніки і приміщень. Тому в тариф на квартплату закладається значно менша сума накладних витрат.
В рамках ОСББ найбільш просто і найменш болісно можна вирішити питання енергозбереження: установку систем зовнішньої теплоізоляції, енергоефективних вікон, індивідуальних теплових пунктів. Такі заходи несуть в собі потенціал економії енергоресурсів до 60-80%.
Іншими словами, в рамках ОСББ самоврядування і контроль над витратами у будинку перестають бути порожніми словами. Платою ж за поліпшення якості обслуговування, оперативність і можливість прийняття колегіальних рішень, в першу чергу стає більша громадянська активність кожного члена ОСББ.