Ківерцівська міська рада попереджає про заборону спалювання
ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!
Ківерцівська міська рада попереджає про заборону спалювання сухої трави,
залишків рослинності, сміття та побутових відходів, розпалювання багаття в лісових масивах протягом пожежонебезпечного періоду.
Згідно пункту 3.1 Правил пожежної безпеки в лісах України протягом пожежонебезпечного періоду 2020 року забороняється:
- випалювати суху траву, стерню, хмиз, очерет, вогневу очистку у смугах відводу автомобільних доріг, що межують з лісовими насадженнями та сільгоспугіддями, а також безпосередньо на сільськогосподарських земельних угіддях;
- розпалювати багаття в лісових масивах і на територіях, які знаходяться біля лісу;
- звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
Нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства спалювати суху рослинність заборонено. Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності, у разі виявлення фактів порушень, винні особи будуть притягуватись до адміністративної відповідальності. Крім того за самовільне випалювання рослинності або її залишків накладається штраф: на громадян – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн. до 340 грн.), на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн. до 1190 грн.).
Міністерством екології та природних ресурсів України пропонуються суттєво збільшити штрафи за самовільне випалювання рослинності або її залишків у розмірі від 3060 до 6120 грн (від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
За ці ж дії, тільки в межах території та об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ), у зоні відчуження розмір штрафів може досягати понад 12 тис. грн (від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а для юридичних і посадових осіб понад 20 тис. грн (від 1200 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян)
У зв’язку з вище зазначеним, закликаємо відмовитися від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників та очерету. Давайте будемо свідомо дотримуватися правил пожежної безпеки, спільно дбати про стан довкілля.