В Ківерцівському краєзнавчому музеї були проведені майстер класи для вимушених переселенців та жителів нашої громади
Ківерцівський краєзнавчий музей, як і більшість комунальних закладів нашої громади, з початком активної фази російсько-української війни переформатував свою роботу. Зокрема музей скерував свої зусилля на потреби захисту і збереження культурних цінностей та роботу з вимушеними переселенцями.
Завдяки ініціативі Людмили Костюк – місцевої майстрині з гончарства, у музеї 7 та 14 квітня були проведені майстер класи з ліплення глини для вимушених переселенців та жителів нашої громади. Безкоштовні заняття відвідали дітки та їх батьки з Рубіжного, Краматорська, Дружківки, а також місцеві школярі. Для останніх була встановлена оплата, а отримані кошти були переказані на потреби окремого підрозділу ЗМСУ (про що на своїй фейсбук сторінці прозвітувала Людмила Костюк).
Ліплення з глини є дуже цікавим видом мистецтва і дозволяє емоційно зміцнитись та відпочити. Коли у руках глина, через тактильні відчуття, виникає потреба сконцентрувати свою увагу саме на процесі ліплення, не думати про пережиті страхи та негативні емоції, а намагатися зробити усе, щоб вийшов гарний виріб. Крім того, ліплення допомагає розвивати уяву, стимулює мозкову пам'ять, відчуття та сприймання. У майстер класі взяли участь не лише діти, а й їхні батьки. Коли у діток не завжди виходило те, що хотілося б зліпити, то підключалися дорослі. Вони теж потребували емоційної реабілітації і намагалися зробити щось гарне.
Цікаво, що відвідувачі не ліпили іграшки. Вони ліпили свої історії. Один хлопчик ліпив війну – танк, інший - свою мрію потрапити у «динопарк», ще інша родина - песика, якого довелося, мабуть залишити вдома… Майстриня Людмила цілком розуміла, що працює з особливою категорією відвідувачів і у особливий для нас усіх час. Тому варто відмітити її досвідчені навики у роботі, що виявлялось у підтримці, підбадьорюванні, налаштуванні спокійної атмосфери, почутті безпеки та вільному вияву емоцій.
Відвідувачам дуже сподобалось заняття з Людмилою Костюк. Тому було прийнято рішення про проведення таких майстер класів з ліплення глиною щотижнево, об 11 годині у четвер. Усі роботи, зроблені дітьми залишаються поки у музеї і готуються до обпалення у печі майстрині, щоб зробити їх міцнішими. Вони обов’язково повернуться згодом до своїх творців.
Маєм надію, що такі заняття допоможуть нашим співгромадянам, яким довелося пережити жахи війни і вони з приємністю будуть згадувати наші зустрічі в Ківерцівському музеї. А зібрані з майстер класів кошти ще на крок наблизять нас до ПЕРЕМОГИ! СЛАВА УКРАЇНІ!