У КІВЕРЦЯХ ВІДБУЛИСЯ ГРОМАДСЬКІ ОБГОВОРЕННЯ ЩОДО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ
Сьогодні, 17 травня, в актовій залі Ківерцівського центру позашкільної освіти, відбулися громадські слухання щодо перейменування вулиць міста Ківерці та населених пунктів територіальної громади, зорганізовані згідно розпорядження міського голови № 50-во від 11.04.2022 року.
До участі у громадських слуханнях зареєструвалося 34 особи.
Процедуру перейменування вулиць розпочато у відповідності до чинного законодавства, зокрема Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», та у зв’язку з військово-політичною ситуацією в країні - повномасштабним військовим вторгненням РФ в Україну, аби запобігти розповсюдженню ідеології «руського міра».
Ця процедура передбачає визначальним моментом у присвоєнні нових назв вивчення та врахування громадської думки. Секретар міської ради Оксана Баранович запропонувала обрати головуючим міського голову Олександра Ковальчука, кандидатуру якого одноголосно підтримано шляхом відкритого голосування.
Міський голова подякував за довіру та зауважив, що нинішньому обговоренню передувала чимала робота спеціальної комісії з перейменування вулиць. Так було виявлено із понад ста тридцяти назв вулиць міста майже чотири десятки таких, що не відповідають нормам чинного законодавства та підлягають до зміни і чотири – у селах громади.
- Нині, направду, історичний момент, - зазначив Олександр Миколайович, - адже кілька десятків вулиць міста позбудуться назв, які пов’язані з країною-агресором та комуністичною тоталітарною ідеологією.
Дуже прикро, що до громадського обговорення долучається порівняно незначна кількість жителів. Проте на адресу міської ради надійшло кілька письмових звернень з пропозиціями щодо зміни назв тих чи інших вулиць з підписами їхніх мешканців. Отже думку кожного врахуємо.
Найактивнішими в обговоренні серед присутніх були Григорій Павленко, Степан Войчик, Іван Стецькович, Ігор Квач, Віктор Горбатюк. Кожну пропозицію назви тої чи іншої вулиці винесено на голосування.
Також підтримано й пропозицію Віктора Горбатюка та включено до переліку на зміну назви ще дві вулиці – Домни Гордіюк та Олега Кошового.
Таким чином спільним напрацюванням спеціальної комісії та громадськості до розгляду на пленарному засіданні сесії Ківерцівської міської ради та затвердження депутатам запропонований наступний перелік нових назв вулиць міста та сіл громади:
Васильєва – Калинова.
Ватутіна – Клима Савури.
В.Інтернаціоналістів – Героїв УПА.
Воровського – Романа Шухевича.
Гаврилюка – Благовісна.
Гагаріна – Астронавта Каденюка.
Глінки – Мирослава Скорика.
Горького – Княгині Ольги.
Достоєвського – Академіка Степана Радіона.
Жовтнева – Квітнева.
Жукова – Вокзальна.
Кузнецова – Степана Бандери.
Лермонтова – Західна.
Ломоносова – Григорія Сковороди.
Л.Толстого – Олени Пчілки.
Л.Чайкіної – Стапана Мазурця.
Матросова – Князя Романа Великого.
Маяковського – Добросусідська.
Медведєва – Сонячна.
Мічуріна – Яблунева.
Некрасова – Ярослава Мудрого.
Прокопюка – Барвінкова.
Пушкіна – Кафедральна.
Суворова – Григорія Ярмольчука (якщо буде згода родини).
Ціолковського – Ціолковського.
Чайковського – Привітна.
Чернишевського – Світанкова.
Чехова – Мальовнича.
Чкалова – Пилипа Орлика.
45 років Перемоги – Перемоги.
8-го Березня – Весняна.
9-го Травня – Травнева.
Пр. Гагаріна – пр. Астронавта Каденюка.
Пр. Л.Толстого – пр. Олени Пчілки.
Пр. Л.Чайкіної – пр. Степана Мазурця.
Домни Гордіюк – Наталії Солошенко.
О.Кошового – Богодара Которовича.
1-го Травня – Травнева (с.Суськ)
Першотравнева – Волі (с.Хопнів)
9-го Травня – Травнева (с.Завітне)
Першотравнева – Соборна (с.Омельне)