ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ КІБОРГІВ. КІБОРГИ ВИТРИМАЛИ-НЕ ВИТРИМАВ БЕТОН
Сьогодні, 16 січня, згадуємо, вшановуємо військових, добровольців, волонтерів і медиків, які 242 дні утримували Донецький аеропорт від російських терористів.
"Цей спротив став легендою за градусом протистояння, за жорсткою позицією наших людей, які захищали своє до кінця, були незламними. Українці знову і знову доводять, що міцніші за бетон. Уже не лише військові, але й цивільні, люди без зброї стають кіборгами, виживаючи під завалами від російських бомб", - коментує міський голова Олександр Ковальчук.
Нагадаємо, що бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів.
У Донецькому аеропорту та селищі Піски протягом цього періоду воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку "Дніпро-1", Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші.
В обороні аеропорту також брали участь волонтери і медики.
За стійкість і незламність українських захисників назвали "кіборгами". Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.
У період з 18 до 21 січня 2015 року внаслідок підриву окупантами термінала ДАП загинуло 58 "кіборгів", тож 21 січня було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони.
Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, декого - посмертно.
Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну у лютому 2022 року "кіборги" знову зі зброєю у руках захищають Батьківщину.