Дотримання «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України» - запорука збереження життя
Залізниця - зона підвищеної небезпеки. Через необережність та нехтування правилами поведінки на залізничному транспорті щороку на залізниці зростає рівень невиробничого травматизму (травмування сторонніх осіб, які перебували на об’єктах магістралі).
За 12 місяців 2023 року у регіональних філіях, філіях AT «Укрзалізниця» (на станціях, перегонах, територіях підрозділів) внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших видів впливу отримали травми різного ступеню важкості 271 стороння залізничному транспорту особа, у тому числі 170 із смертельним наслідком, з них 24 особи уражено електрострумом, у тому числі - 7 смертельно.
За 12 місяців 2023 року було травмовано 22 дитини віком до 16 років, з яких 10 - смертельно. За відповідний період 2022 року було травмовано 8 дітей віком до 16 років, з яких 2 - смертельно.
Станом на 27.05.2024 на станціях, перегонах, територіях підрозділів AT «Укрзалізниця внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших видів впливу отримали травми різного ступеню важкості 119 сторонніх осіб, у тому числі 75 зі смертельним наслідком. Серед травмованих 6 дітей віком до 16 років, із них 2 травмовано смертельно.
Унаслідок ураження електричним струмом травмовано 7 осіб. Серед травмованих 4 дітей віком до 16 років.
Останнім часом почастішали випадки травмування дітей віком до 16 років внаслідок наїзду рухомого складу та ураження електричним струмом. Так, у квітні-травні 2024 року травмовано 5 дітей, з них 2 - смертельно.
25.04.2024 о 17 год 50 хв на станції Луцьк регіональної філії «Львівська залізниця» на приймально-відправній колії № 4 на даху вагона № 95755310 виявлено травмованого підлітка, 2010 р.н., який з невідомих причин піднявся на дах та був уражений електричним струмом. Потерпілого з попереднім діагнозом 30% опіків тіла доставлено до Волинської обласної лікарні.
Аналіз випадків травмування сторонніх осіб на залізничному транспорті свідчить про те, що більшість випадків сталася внаслідок порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 19.02.1998 № 54, а саме:
- перехід залізничних колій у невстановлених місцях;
- ходіння по залізничних коліях;
- посадка та висадка на ходу поїзда;
- знаходження в стані алкогольного сп’яніння на території об’єктів залізничного транспорту.
Ні для кого не є таємницею, що й залізничний переїзд теж є місцем підвищеної небезпеки. Чітке дотримання Правил дорожнього руху - запорука життя людей, як тих хто їде автотранспортом, так і тих хто прямує поїздом.
Мабуть не усі громадяни знають про те, що гальмівний шлях поїзда в середньому становить близько 800 метрів. Поїзд зі швидкістю 100 км/год за 1 секунду долає 30 метрів, а пішоходу, потрібно не менше 5 секунд, для того, щоб перейти через колію.
Вкотре звертаємося до дітей не влаштовувати ігор на залізничних коліях та поблизу них, не їздити на велосипедах по території залізничних переїздів, станцій і вокзалів, не вилазити на ферми мостів, світлофори, дахи вагонів та не пролазити під вагонами, не перебігати колії перед поїздами, не стояти на краю перону або посадкової платформи, не наближатися на відстань менше 2 метрів до ліній контактної мережі, де напруга становить 27 тисяч Вольт, не використовувати навушники поблизу колії та не робити фото та селфі в екстремальних ситуаціях тому що такі дії можуть призвести до травмування чи смерті.
Пам’ятайте: знання та дотримання Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України - запорука безпеки кожного.