У Ківерцях напрацьовують ефективні рішення для підтримки ветеранів
24 жовтня, у Ківерцях, в молодіжному центрі «Диференціал» за участю Робочої групи у складі заступників міського голови Юрія Тананайського та Віктора Лисюка, ветерана війни Михайла Доридора, очільниць ЦНАПу та філії центру зайнятості Анжели Кукатової і Тетяни Кузьмової, завідувачки сектором адмінпослуг соціального характеру ЦНАПу Наталії Кірової, головного спеціаліста з проєктної діяльності Ольги Матвійчук, завідувачки відділенням соціальної роботи Центру надання соціальних послуг Ірини Голуб відбувся діалоговий адвокаційний захід «Формування нової ветеранської політики у Ківерцівській громаді».
Захід зініційований ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя» (виконавча директорка Ірина Пикалюк) проведено в межах проєкту «Ефективні рішення для прогресивних громад», що реалізовує громадська організація «Криголам» (медіа ШоТам) та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) і підтримці американського народу через HOVERLA / проєкт USAID в Україні. Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.
Модератором заходу була кандидатка політичних наук керівниця регіонального офісу міжнародного фонду «Відродження» у західній Україні Оксана Дащаківська.
Модератор від початку заняття поставила завдання перед робочою групою Ківерцівської громади, до складу якої увійшли профільні заступники міського голови, очільники та провідні фахівці структурних підрозділів, які у своїй діяльності дотичні до роботи з ветеранами, напрацювати дорожню карту умовного «Шляху ветерана». При цьому пані Оксана зауважила, що ми живемо у час тотальної невизначеності, тому рішення, які ухвалюються органами місцевого самоврядування, зазвичай, найефективніші, бо вони максимально наближені до потреб мешканців громади.
Кількагодинна робота над умовною дорожньою картою тривала у формі жвавої полеміки, завданням якої було виявити проблемні питання та знайти ефективні рішення у межах повноважень громади.
Варто зауважити, що, попри деякі розбіжності у баченні членами робочої групи вирішення тої чи іншої проблеми, дорожня карта умовного «Шляху ветерана» була окреслена. При цьому учасниками старанно занотовані усі зауваження модератора щодо успіхів або ж навпаки невдалих спроб щодо реалізації громадами нової ветеранської політики.